TOM KST Zlatná Kežmarok na Plesnivci 29. 04. 2022 – 30. 04. 2022

Naši TOM-íci majú za sebou oficiálne pasovanie za turistov. Vitajte v klube KST Zlatná Kežmarok.

Poďakovanie patrí Martinovi Trajčíkovi za zorganizovanie akcie na chate Plesnivec vo Vysokých Tatrách.

Víkend v znamení športu a „pasovania“ nových členov do turistického oddielu
Koncom apríla sa v rámci osláv získaného titulu Európskeho mesta športu pod vedením športového turistického oddielu mládeže (TOM) uskutočnil v piatok 29. apríla výstup na chatu Plesnivec.
Do výstupu na chatu sa zapojili dve družstvá. Prvé družstvo pod vedením Martina Trajčíka a to druhé viedla Danka Feruliková počtom 17 turistov.
Prvé družstvo mladých športovcov vyrazilo v počte 22 turistov v piatok popoludní z parkoviska v Tatranskej kotline po zelenej značke smerom na chatu Plesnivec.Trasa k chate im trvala dve hodiny a 10 minút. Treba pochváliť všetkých najmenších členov akcie, ktorí vyšli na chatu a hlavne najmladšiu členku, ktorá mala len 5 rokov.
Po príchode na chatu nás milo privítala pani chatárka a pohostila výbornou domácou večerou 🙂
Večer po zotmení si malí turisti ešte s „čelovkami“ urobili krátku prechádzku okolo chaty, kde sa ešte vyšantili na snehových poliach, ktoré ostali po zime. Po opätovnom príchode na chatu začalo „pasovanie“ nových členov turistického oddielu a odovzdávanie turistických preukazov ako znak zaradenia do klubu slovenských turistov (KST). Všetci okrem toho ako odmenu dostali účastnícku medajlu za prvý výstup na vysokohorskú chatu. Verím, že aj spoločné posedenie a prespanie na vysokohorskej chate bolo zážitkom pre všetkých zúčastnených.
Nasledujúci deň po výborných raňajkách a rozlúčením sa s personálom chaty sa oddiel vybral na zostup po žltej značke smerom cez dolinu Troch prameňov, kde nás obdarovala príroda krásnymi pohľadmi na Vysoké Tatry a okolitú prírodu a faunu.
Chcem sa poďakovať všetkým malým aj veľkým športovcom, ktorí sa zúčastnili na tejto spoločnej akcii pod záštitou mesta Kežmarok. A tak svojou prítomnosťou vytvárali skvelú partiu i turistickú atmosféru. Chcel by som pochváliť aj dospelých, ktorí boli pre svoje deti veľkým vzorom.
Za Turistický oddiel mládeže pri KST Zlatná Kežmarok
Mgr. Martin Trajčík, IWT